تو هیچ فرقی با بقیه نداری

تو هیچ فرقی با بقیه نداری

تو هیچ فرقی با بقیه نداری. تو هم یک نفر هستی مثل بقیه. اگر برای بقیه ترس و شکست و ناامیدی هست برای تو هم هست. اگر برای دیگران اشتباه و حماقت وجود دارد برای تو هم وجود دارد. اگر برای بقیه زمان در حال گر است و زمان رفته هرگز باز نخواهد گشت، برای تو هم این چنین است.

تو هیچ فرقی با بقیه نداری. برای تو هم قهقهرای بدون بازگشت وجود دارد. تو نه باهوش‌تر از بقیه هستی و نه قوی‌تر.

به فواره نگاه کن، در اوج خود به پایین سقوط می‌کند.

اگر فکر می‌کنی تمام ظرفیت خود را در کسب درآمد و دیگر موفقیت‌های اجتماعی و تحصیلی کسب نکرده‌ای شاید به خاطر این است که فکر می‌کنی با بقیه فرق داری. بهتر نیست اول به خدت بگویی که تو هم یک نفر هستی مثل بقیه.

چرا ما معتاد می‌شویم؟

از یک مشاور می‌شنیدم که در کنار دلایل متعددی که برای به دام افتادن افراد در اعتیاد به مواد مخدر وجود داردف یکی هم این است که فرد در حالی که به مصرف مواد مخدر روی می‌آورد با خود می‌گوید من با بقیه فرق دارم. من هر وقت بخواهم می‌توانم ترک کنم. بقیه ضعیف هستند و اراده لازم را برای این کار ندارند.

اما من با بقیه فرق دارم و اراده و تشخیص کافی برای این کار را دارم.

ولی هیچ فرقی وجود ندارد. وقتی دو بار مصرف کردی و بار سومی بود که با کشش درونی به سمت مواد مخدر رفتی، معتاد شده‌ای و دیر بجنبی قهقهرای پایان‌ناپذیری را طی خواهی کرد.

چه باید کرد؟

اگر بقیه برای رسیدن به هدفشان لازم است چیزهای زیادی بیاموزند، تو هم لازم است که بیاموزی. اگر بقیه وقتی چیزی را نمی‌دانند می‌گویند نمی‌دانم و از دیگران سؤال می‌پرسند تو هم باید بپرسی، تو هم باید جستجو کنی.

اگر دیگران بعد از زمین خوردن، برمی‌خیزند، تو هم باید یادبگیری که بعد از هر افتادنی برخاستنی هم هست.

تو هیچ فرقی با بقیه نداری

تو هیچ فرقی با بقیه نداری، همانطور که بقیه با برنامه‌ریزی و اقدام کردن و در طی زمان، با زحمت و از راه طبیعی به نتیجه‌ای می‌رسند و در این راه مرتب اشتباهات خود را مرتفع می‌کنند. برای تو هم هیچ معجزه و حالت خاصی وجود ندارد، برای تو هم همیشه هم غم هست هم شادی، هم شکست هست هم پیروزی.

تو هیچ فرقی با بقیه نداری. دست روی زانویت بگذار و برخیز.


در همین زمینه: 999 بار سعی کردی و نشد، یک بار دیگر هم سعی کنPhoto: Freepik

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *